test two

všetky prihlásené diela 2023

nominácie 2023

Rodinné domy

NA RADE
Bratislava
Architekti: Samuel Zeman, Lukáš Kordík, Andrej Šabo, Štefan Polakovič
Iné: Ján Majerník, Juraj Stieranka
Foto: Tomáš Manina
Chata Tomky
Rekreačná oblasť Tomky , Borský Svätý Jur
Architekti: Martin Maňo, Tomáš Amtmann
Foto: Matej Hakár
Dom režiséra
Jakubov
Ateliér: DeRaxa
Architekti: Peter Rakšány, Jonáš Karásek
Iné: Martin Simonides
Foto: Marika Majorová, Jonáš Karásek, Patricia Schafferová
Hrnčiarska
Modra
Architekt: Jana Konečná
Iné: Martin Frič, Doblex s.r.o., Tibor Ivanko, Maroš Baťo, Faircraft s.r.o.
Foto: Martin Frič
RD Bohúňova
Bratislava
Architekt: Ilja Skoček
Iné: Dominika Čerepkaiová, Martina Kalivodová
Foto: Peter Jurkovič

Bytové domy

Kolísky
Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
Ateliér: Architekti Šebo Lichý
Architekti: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Imrich Vaško, Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj, Juraj Murín, Branislav Groch, Jakub Vydra, Teodor Pongó, Júlia Jackulíková
Krajinný architekt: Vojtěch Urban
Foto: Tomáš Manina
Nový svet / Obnovený šarm rokov sedemdesiatych - diel I, II
Bratislava
Ateliér: ARCHITEKTI mikulaj & mikulajova
Architekti: Andrea Ambrovičová, Juraj Mikulaj
Iné: Jana Machalová, Jakub Hanták
Foto: Matej Hakár, Filip Šlapal
Rezidencia Valčíkova
Praha, Česká republika
Architekti: Ilja Skoček, Rudolf Netík
Iné: Danica Ščepková, Barbora Navrátilová
Foto: Filip Šlapal

Občianske a priemyselné budovy

Kancelárska budova MTS B3
Krivá
Ateliér: FORM A21
Architekti: Richard Koseček, Ján Kuva, Ján Jacko, Andrej Valent, Vladimír Kobliška, Ákos Takács
Foto: Vlado Veverka, Juraj Laclavík, Ákos Takács
Mestský úrad v Leopoldove
Leopoldov
Ateliér: zerozero,
Architekti: Irakli Eristavi, Pavol Šilla, Juraj Červený
Krajinný architekt: Rastislav Mochnacký
Iné: Martin Ratkoš, Vladimír Durbák, Viliam Hrubovčák, Marcel Benčík, LightLab
Foto: Matej Hakár
Warm Nest - onkologický denný stacionár
Knokke-Heist, Belgicko
Ateliér: Ark-shelter, ARCHEKTA
Architekti: Viktor Mikovčák, Martin Mikovčák, Michiel DE Backer, Ondrej Vavro, Radovan Hnidka, Monika Balalová, Milan Ščury, Barbora Šimašková, Beata Varechova, Menno Cramer
Foto: BoysPlayNice, Jakub Skokan, Martin Tůma

Fenomény architektúry

Nový pavilón urgentného príjmu – Nemocnica Bojnice
Bojnice
Architekti: Marek Jablonský, Stanislav Majcher
Foto: Tomáš Manina
Norma
Piešťany
Ateliér: GUTGUT
Architekti: Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Tomáš Vrtek
Foto: Martina Ulehlová, Daniel Kordík
Rekonštrukcia, dostavba a modernizácia areálu Slovenskej národnej galérie v Bratislave
Bratislava
Ateliér: Architekti BKPŠ
Architekti: Martin II. Kusý, Pavol Paňák, Martin III. Kusý, Mária Michalič-Kusá, Jana Paňáková, Vladimír Dedeček - 60.-70. roky
Foto: Matej Hakár, Ján Kekeli

Interiér

TB Lobby
Bratislava
Ateliér: AT26 Architects
Architekti: Branislav Loskot, Jaroslav Takáč, Peter Kukučka, Veronika Mandincová
Foto: Matej Hakár
Zázrak prírody – Človek v čase a priestore
Bratislava - mestská časť Staré mesto
Architekti: Peter Masár, Dušan Veverka, Jakub Tóth
Iné: Alena Šefčáková, Barbora Krejčová, Lukáš Freytag, Dominika Szabová
Foto: Eva Benková
Byt 29A
Bratislava
Ateliér: martinskoček
Architekt: Martin Skoček
Foto: Matej Hakár
IOKO
Bratislava
Ateliér: alan prekop
Architekt: Alan Prekop
Iné: Evgeniia Kazarezova
Foto: Jakub Gulyas

Exteriér

Grape festival 2022
Trenčín
Ateliér: martinskoček
Architekti: Martin Skoček, Pavol Dobšinský, Radoslav Hamara, Šimon Voštinár
Foto: Lousy Auber, Radoslav Hamara
Revitalizácia okolia Pamätníka obetiam extrémizmu
Bratislava- Petržalka
Ateliér: KATEdesign
Krajinný architekt: Katarína Monček
Iné: Michaela Šmeringaiová, Mária Jurčová
Foto: Marek Velček
Mestský park v Karlovej Vsi / Park Suchá Vydrica
Bratislava
Ateliér: AWE ATELIER
Krajinní architekti: Eva Wernerová, Ivana Citarová, Dávid Grega
Iné: Tomáš Pozdech
Foto: Tomáš Manina, Tomáš Pozdech, Ivana Citarová